Mecz w Rybniku okazał się zupełnie nowym doświadczeniem.

Nigdy nasza drużyna nie grała w 8 zawodników przeciwko 18 z drużyny przeciwnej ( 11 + 7 zmian ). Nigdy nie spotkaliśmy się z tak wulgarnym i nieprzystającym zasad fair play zachowaniem drużyny przeciwnej (wulgarne przekleństwa zawodników ROW Rybnik przekreśla jakiekolwiek osiągnięcia ich "wychowawców"). Sędziowie, którzy nie reagują podczas gry na przekleństwa piętnastoletnich wychowanków ROW Rybnik dali najgorsze świadectwo o swoim profesjonaliźmie.

Zawodnicy AKS Niwka włożyli serce w ten mecz, grali fair play i walczyli z honorem. Należy na koniec zauważyć, że godna postawa naszej drużyny została doceniona przez zgromadzonych rodziców/ kibiców ROW-u , którzy po meczu nagrodzili naszych chłopców oklaskami.

I tylko ten epizod należy z tego meczu zapamiętać, Reszta to była karykatura młodzieżowego futbolu.